Львівська область

Львівська область — одна з 24 областей України, розташована на крайньому заході країни й межує з Рівненською, Тернопільською, Івано-Франківською та Закарпатською областями, а на заході — з Республікою Польща.

©

Населення: 2,75 млн. осіб. Область належить до найбільш густозаселених у країні. Щільність населення — понад 120 осіб на 1 кв. км.

Площа: 21,8 тис. кв. км.

Обласний центр: м. Львів.

Географічне положення: розташована на заході України; північна частина області лежить у межах Волинської височини, Малого Полісся та Подільської височини, відокремлена долиною Дністра від Передкарпаття; на південному заході області розташовані хребти Українських Карпат. Північна частина області розташована в лісостеповій зоні. Головні річки — Дністер з притоками, Західний Буг з притокам, Вишня і Шкло. Місто Львів розташоване на р. Полтва.

Клімат: помірно континентальний. Середня температура січня –5°C, липня від +18°C у центральній частині області до +12°C в горах. Кількість опадів становить 750-1000 мм.

Природно-рекреаційний потенціал: область відома, як одне з найкращих в Україні місць рекреації та туризму. 400 територій і об’єктів природно-заповідного фонду, зокрема державний природний заповідник “Розточчя”, 33 заказники, ботанічний сад Львівського університету, 240 пам’яток природи, 55 парків — пам’яток садово-паркового мистецтва, 61 заповідне урочище. На базі багатих природно-рекреаційних ресурсів створено санаторно-оздоровчі заклади: Великий Любінь, Моршин, Немирів, Роздол, Східниця, Трускавець, Шкло. Зоною туризму є південь області, територія Українських Карпат та Прикарпаття. Найбільші центри пізнавального туризму — Львів та інші старовинні міста з історико-архітектурними пам’ятками: Жовква, Дорогобич, Городок, Самбір, Золочів. Ландшафт — різноманітний, що зумовлено розташуванням на стику різних фізико-географічних регіонів. Водні ресурси: густа мережа річок, найбільші з яких — Дністер і Західний Буг. Ґрунти — переважно темно-сірий підзолистий та лучний.

©

» Коментарі вимкнено