Кві 9

Як користуватися нашим форумом

Рубрика: Сайт,Форум

Правду кажучи, я був дещо здивований, що за перші декілька днів існування нашого ресурсу нам ніхто, тотально ніхто нічого не написав. Але це здивування змінилося на почуття провини після того, як я дещо вияснив, поспілкувавшись із відвідувачами — вони, не маючи досвіду роботи з подібними сайтами (а дехто з них — і в інтернеті взагалі), просто не змогли дати собі раду з форумом. Це не дивно, бо мабуть на перший погляд (але тільки на перший погляд!) там все виглядає доволі складно і незвично.

Тому я постараюся коротко розповісти, що представляє собою наш форум, і як ним користуватися. Прочитайте цю статтю, і ви зрозумієте, що насправді там нічого складного немає!

Що таке форум

Форум — це зручний засіб для спілкування людей в інтернеті. Як правило, форуми розбиті на розділи (щось на зразок рубрик), у кожному з котрих користувачі можуть створювати теми — висловлювати свою точку зору, ставити питання учасникам форуму, влаштовувати голосування, опитування і т.п. У будь-якій цікавій йому темі кожен користувач може залишити повідомлення, котре буде видно посеред інших повідомлень по цій темі. Кожне повідомлення є частиною відкритого обговорення поставленого питання. Теми та «ланцюжки обговорень» можуть зберігатися на форумі протягом необмеженого часу.

Форуми — дуже поширене явище в інтернеті. На мою думку, їх популярність зумовлена тим, що:

 • у дискусіях може брати участь відразу значна кількість людей;
 • ці люди не мусять фізично збиратись разом, навіть тисячі кілометрів відстані між ними — не перешкода;
 • опоненти спілкуються не в режимі реального часу, як правило, вони мають змогу подумати над своєю відповіддю;
 • у разі необхідності, учасники форуму можуть зберігати анонімність (хоча часто тим зловживають і адміністраціям форумів доводиться з цим боротись);
 • обговорення цікавих питань може здійснюватися протягом значних проміжків часу;

Словом, форум недарма називали форумом. Він є місцем спілкування, і цим все сказано. Все майже так само, як у Давній Греції, тільки краще. :)

Як зареєструватися на форумі?

На різних сайтах часто можна зустріти фразу “Реєстрація є безкоштовною і займе всього кілька хвилин Вашого часу”. Ми з чистою совістю можемо вам сказати те ж саме. Не вірите? Зараз я вам продемонструю на прикладі. Лінк реєстрації нового користувача форуму знаходиться в меню на головній сторінці форуму:

Рис. 1. Лінк реєстрації на форумі (фрагмент зображення сторінки)

Примітка: лінк, гіперпосилання — це текст або картинка, котрі, якщо ви на них клацнете мишкою, ініціюють якусь дію — приведуть вас на іншу сторінку сайту (найчастіше), запустять анімацію, закриють вікно, котре ви переглядаєте тощо.

З’явиться вікно, де вам потрібно клацнути на лінк у знак підтвердження того, що вам більше 13 років і ви погоджуєтесь із нашими правилами:

Рис. 2. Лінк підтвердження віку і погодження із правилами.

До речі, просимо вас ті правила уважно прочитати, і дотримуватись їх.

По тому ви потрапите на форму реєстрації. Обов’язковими для заповнення є поля, відмічені зірочками. При реєстрації ви мусите вказати справжню адресу електронної пошти, бо на неї буде надіслано лінк підтвердження реєстрації! Якщо у вас ще немає адреси електронної пошти, я би вам радив створити собі електронну поштову скриньку на пошті Google (сервіс Gmail).

Після введення даних, натискаєте кнопку «Відіслати». Протягом декількох хвилин на вказану при реєстрації поштову скриньку прийде лист із лінком, клацнувши по котрому, ви станете нарешті повноправним користувачем форуму на lubin.in.ua!

Ну, зареєструвався(-лась)… І що далі?

А далі можете спробувати, як це все працює. Спеціально для експериментів ми створили розділ «Тестування можливостей форуму», де ви можете спробувати створити нові теми, залишити відповіді до них, редагувати та видаляти свої повідомлення.

Для входу на форум під своїм іменем, вам потрібно клацнути на лінк «Вхід», що знаходиться в меню вгорі сторінки форуму:

Рис. 3. Лінк входу на форум для зареєстрованих користувачів.

Після вводу вашого імені користувача і паролю, вказаних під час реєстрації, сайт буде знати, що ви — то справді ви.

Коротко розповім про основні речі, котрими можна займатись на форумі.

Читання форуму

Для цього навіть не потрібна реєстрація — будь-хто може просто зайти на головну сторінку форуму, обрати потрібний йому розділ, там клацнути по цікавій темі — і він прочитає її, а також всі коментарі до неї.

Примітка: Щоб повернутися на головну сторінку форуму зі списком всіх його розділів — клацніть на зображенні із написом «Наш форум», що у верхньому лівому кутку сторінки. Для повернення на головну сторінку сайту — клацніть на великому написі «Великий Любінь» вгорі сторінки.

Створення нової теми

Рис 4. Створення нової теми.

Простіше простого — обираєте розділ, натискаєте кнопку «нова тема», вказуєте назву теми, її текст, натискаєте «Відіслати» — і вуаля — тему створено! Користувачі бачитимуть її у списку тем, і зможуть лишати там свої відповіді.

Для того, щоби людям простіше було зорієнтуватися, про що йдеться у запропонованій вами темі, ми дуже вас просимо давати темам зрозумілі назви. Зразок хорошої назви: «Пропоную створити на сайті фотогалерею». Зразок поганої назви: «Я тут собі подумав…».

Коментування теми

Якщо якась із тем чи дискусій викликали у вас інтерес, ви також можете вставити свої п’ять копійок, тобто, залишити у них повідомлення. :)

Для того, щоби залишити свій коментар у якійсь темі, вам спочатку потрібно у неї зайти. Просто клацніть на назві теми, і завантажиться сторінка, на котрій ви побачите текст теми та коментарі користувачів, причому, якщо коментарів багато, то вони можуть розташовуватися на декількох сторінках (по 20 записів на сторінку).

Ознайомившись із тим, що вже сказали по темі інші форумчани, натисніть на кнопку «відповідь»:

Рис. 5. Відповідь.

Введете текст відповіді, при потребі можете змінити її заголовок – і натисніть “Відіслати”. Ваша відповідь з’явиться у вигляді останнього запису в обговоренні теми.

Приватні повідомлення

На форумі є можливість обміну приватними повідомленнями. Якщо ви хочете щось сказати комусь із форумчан так, щоб ніхто інший цього не бачив — натисніть кнопку «п.п.» (приватне повідомлення), котра зображена біля будь-якого із повідомлень:

Рис. 6. Приватне повідомлення.

Далі все так само, як і завжди, себто — вводите тему повідомлення, текст повідомлення і клацаєте «Надіслати». Адресат отримає електронною поштою листа про те, що ви йому написали повідомлення, і зможе його прочитати, зайшовши у свої приватні повідомлення на форумі. Як тільки це станеться — чекайте на відповідь! :)

Ось і все!

Як я і обіцяв, нічого складного. Максимум півгодини практики — і ви будете себе почувати на форумі цілком комфортно. А коли тут збереться трошки більше людей — хто знає, можливо ця сторінка стане вашим улюбленим місцем обговорення питань, котрі вас цікавлять? Мені б дуже цього хотілося, і я зроблю все, що в моїх силах, щоби вам тут було зручно та цікаво.

Ви можете мені в тому дуже допомогти, залишивши коментарі на форумі у розділі «Зворотній зв’язок». Пишіть, я знаю — ви вмієте!

Ігор Помаранський

P.S. Ви можете висловити свої зауваження та запитання щодо цієї статті у її обговоренні на форумі (там же можна поставити оцінку). Або у коментарях на цій сторінці.

Коментарів: 10

 1. люда Квітень 9, 2008 20:06

  то все добре, але де взяти лінк? при реєстрації він вимагається, а я його не маю!!!

 2. admin Квітень 9, 2008 20:27

  котрий саме із лінків? :) якщо йдеться про лінк підтвердження реєстрації — то він буде надісланий електронною поштою на адресу, вказану при реєстрації. це зауваження виділено у тексті статті жирним шрифтом.

 3. люда Квітень 11, 2008 07:53

  так, але коли я заходжу на сторінку реєстрації, там мене відразу просять ввести лінк

 4. admin Квітень 11, 2008 08:52

  Коли ти заходиш на сторінку реєстрації, то тебе просять:
  1) вибрати собі ім’я, під яким ти писатимеш на форумі (це називається “логін”);
  2) вказати адресу своєї електронної пошти;
  3) ввести двічі пароль (двічі — щоб була гарантія того, що ти не помилилась при вводі, бо букви паролю на екрані не відображаються);
  4) ввести код, зображений на картинці (щоб запобігти автоматичній реєстрації роботів, котрі потім публікують на форумах небажану рекламу).

  це все. про жодний лінк при реєстрації не запитують. :)

 5. Галя Макух -Боровська Червень 19, 2008 22:50

  Ігора. ти молодець! за таку роботу тобі повіністю можна пробачити твоє постійне пребування на “москальщині”. Найкращі вітання тобі і Віці.

 6. admin Червень 20, 2008 04:56

  Дякую, Галя. :) Та робота — то тільки початок. Роботи тут, як бачиш, непочатий край… )

  Передавай всім привіт від нас з Вікою.

 7. Наталія Лісна Лютий 16, 2009 16:04

  Молодці, так тримати!

 8. Наталія Лісна Лютий 16, 2009 16:07

  Треба зробити гарну рекламу сайту і тут спілкуватися!

 9. Віталій Червень 16, 2011 19:12

  Наше прізвище Матюшик, допоможіть, будь-ласка, знайти людей, які мають таке прізвище та проживали в Великому Любені у 1939-1945рр. та мали доньку Марію.

 10. Таня Травень 23, 2016 07:38

  Може хтось має продати недорого або комусь не потрібний слуховий апарат,Бо я невзмозі сама купити немає коштів….Допоможіть будь-ласка…

Залиште коментар