Добре там, де нас нема

тут можна спілкуватися про все що завгодно.

Добре там, де нас нема

Повідомлення bluz від П'ят, 04 липня, 2008 5:53 pm

А класно було б послухати наші розповіді про те, хто де був (за межами Любеня звісно, хто не виїжджав далі Любеня - нема чого писати :) ) ну і висловити свої враження стосовно того.
Аватар користувача
bluz
 
Повідомл.: 19
З нами з: Пон, 05 травня, 2008 11:56 am
Звідки: Любінь Великий
Ім'я: Роман
Прізвище: Качур

Re: Добре там, де нас нема

Повідомлення admin від П'ят, 04 липня, 2008 8:25 pm

Та леХко. :) Не хочу гнати коней і писати будь-що... Завтра трохи зберуся з думками, перерию фотоархів, і напишу трохи про Росію, Сибір і ЛУКОЙЛ. :)

Мушу сказати, що дуже цікава тема. З нетерпінням чекаю від Мар'яни докладного звіту про життя-буття в місті-герої Торонто. =)
Аватар користувача
admin
Site Admin
 
Повідомл.: 75
З нами з: Суб, 05 квітня, 2008 10:16 am
Звідки: Великий Любінь
Ім'я: Ігор
Прізвище: Помаранський

Там, де вас нема. :)

Повідомлення admin від Нед, 06 липня, 2008 3:25 pm

Що ж.. як я обіцяв, розкажу трохи про місце, де я зараз живу. :)
Місто Когалим, знаходиться в Тюменській області, приблизно на 200 км. на північ від Сургута. Когалим дуже молодий — місто почали будувати 20 років тому, коли у тій місцевості знайшли нафту. Місцевість навколо Когалиму, до речі не особливо привітна — навколо одні тільки болота, брудні озера і тайга (можете самі в тому переконатися).
Фактично, місто будувалося з однією метою — створити зручне і комфортне поселення для нафтовиків, побудувати там нормальну інфраструктуру, житло, "командні центри" — офіси індустрії нафтодобування. При дуже невеликих розмірах (менше 2.5 км, тобто раза в півтора менше, ніж Любінь) тут проживає близько 60 тис. чоловік, оскільки в Когалимі всі будівлі як мінімум 5-поверхові. Можна сказати, тут все поряд — куди б тобі не потрібно було потрапити — ти спокійно добираєшся туди пішки за 20 хв. максимум. (див. мапу).
Мушу сказати, що Когалим доволі гарний. В нафтодобуванні з грошима, як ви напевно здогадуєтесь, все нормально, і тут добре помітно, що на проектуванні і будівництві грошей не економили. При забудові міста зберегли старі дерева, насаджено багато парків, в багатьох дворах зроблені дитячі майданчики, всі пішохідні доріжки виложені плиткою, нормально працюють комунальні служби — немає проблем з прибиранням і вивезенням сміття.
Щодо порядку в місті — тут я, мабуть, вперше в житті побачив в дії таку цікаву практику, як суботники. :) Когалим, можна сказати, місто "ЛУКОЙЛ"-у. І кожної весни, майже всі підриємства міста зобов'язані надати своїх людей на проведення робіт по приведенню міста до порядку. Люди збирають сміття, фарбують паркани, бордюри, садять дерева, квіти на клумбах, розсипають туди привізну землю. Таким чином десь за 2-3 тижні місто після довгої зими змінюється прямо на очах — все помітно оновлюється, всюди чистота і порядок. Я впевнений, що тут є і важливий психологічний момент. Якщо ти півдня походиш з відерком, збираючи бички, то може наступного разу ти подумаєш, чи смітити на вулиці, чи таки донести сміття до смітника. Мабуть і на Україні така практика би не завадила...
Щодо людей, котрі тут живуть... Хочу до всіх вас донести одну дуже важливу думку.. :) Оті всі страшні історії про москалів, котрі ніц не варті, і но тільки п'ють горілку — то така сама байка, як байки про злих бандерівців, що їдять сало і тримають в стодолі кулемет. :) Серед мого оточення є багато розумних, працьовитих і дуже достойних людей, котрі абсолютно нічим не гірші за мене, за вас і за переважну більшість наших із вами співвітчизників. Звичайно, "в сім'ї не без потвори" ;), але давайте подивимось на себе... в нас своїх "потвор" ніби також вистачає. )
Ну і тепер коротко про головне, про погоду. :) Тут холодно. Реально холодно. Незважаючи на те, що Когалим знаходиться приблизно в тих самих широтах, що і Санкт-Петербург, тутешній клімат прирівнюється до умов крайньої півночі. Посудіть самі — зима (сніг і морози) починається десь в другій половині жовтня, і закінчується в другій половині квітня(!). На початку травня в лісі ще можна знайти сніг, а в торфі льодові брили попадаються до кінця травня. Окрім холодного клімату тут серйозно псують життя різкі зміни погоди — за добу температура легко може помінятися на 20 градусів, то все супроводжується різкими змінами тиску, що має дуже неприємні наслідки для людей, котрі мають проблеми зі здоров'ям, особливо з серцево-судинними захворюваннями.
А ще тут літом білі ночі (зараз, до речі, все ще тривають) і буває північне сяйво. Правда дуже рідко, я за 4 роки ще не бачив.

Загалом, мені тут подобається. Я живу в нормальних умовах (квартира від підриємства), займаюся цікавою роботою в колективі професіоналів, добре забезпечений (соцпакет включає медичне страхування, щорічну оплачувану відпустку майже 1.5 місяці, раз на два роки — добирання до місця відпочинку і назад — за рахунок фірми)...
Переваг багато. А мінус... Постійно хочеться додому. :) Мені навіть складно сказати, коли більше — чи відразу в момент повернення з відпустки, чи коли вже майже рік тут працюєш, а до відпустки лишається якісь кілька тижнів.
Бо як не крути... всюди добре, деколи навіть дуже добре.. але вдома найкраще. Завжди. :)

P.S. Фотографії міста Когалим і його околиць ви можете подивитися тут, тут і тут.
Аватар користувача
admin
Site Admin
 
Повідомл.: 75
З нами з: Суб, 05 квітня, 2008 10:16 am
Звідки: Великий Любінь
Ім'я: Ігор
Прізвище: Помаранський

Re: Добре там, де нас нема

Повідомлення luda від Сер, 09 липня, 2008 3:17 pm

admin написав:Що ж.. як я обіцяв, розкажу трохи про місце, де я зараз живу. :)
Місто Когалим, знаходиться в Тюменській області, приблизно на 200 км. на північ від Сургута. Когалим

Ігоре, ти так цікаво написав про Когалим, що справді починаю задумуватися, на яких стереотипах ми виховані.

bluz написав:А класно було б послухати наші розповіді про те, хто де був (за межами Любеня звісно, хто не виїжджав далі Любеня - нема чого писати :) ) ну і висловити свої враження стосовно того.


bluz, розказувати про чужі місця треба обов’язково, бо хто ще так добре розкаже про них, як не свій, любінський? Але чи знаєш ти, як далеко-далеко часом хотілось би послухати про те, що діється в Любені? Про найзвичайніші речі - про те, що дощ заливає поля або про те, як вже вкотре обписали селищну раду, або навіть про те, яка забава була на Івана на ріці!!! Я би навіть сказала - і особливо про те, яка була забава... Хлопці молодці, що пишуть спогади, щось з історії. Але було би просто класно, якби хтось хоч пару слів написав про те, що там зараз.
Вітання всім-всім-всім, хто чується в душі любінцем! :)
Люда
luda
 
Повідомл.: 12
З нами з: Вів, 08 квітня, 2008 9:51 pm
Звідки: з дому

Re: Добре там, де нас нема

Повідомлення admin від Сер, 09 липня, 2008 4:16 pm

luda написав:Ігоре, ти так цікаво написав про Когалим, що справді починаю задумуватися, на яких стереотипах ми виховані.

спасибі. :) фото дивилася?
Аватар користувача
admin
Site Admin
 
Повідомл.: 75
З нами з: Суб, 05 квітня, 2008 10:16 am
Звідки: Великий Любінь
Ім'я: Ігор
Прізвище: Помаранський

Re: Добре там, де нас нема

Повідомлення M!/!P 4yB@ku від Вів, 22 липня, 2008 4:56 pm

Ігоре, дуже цікава розповідь! Завжди хотів точно знати - де ж ти поїхав.
Скоро приїдеш, сходимо на пиво, ше шось цікаве розкажеш про життя, роботу.
Аватар користувача
M!/!P 4yB@ku
 
Повідомл.: 4
З нами з: Нед, 20 липня, 2008 10:54 pm
Звідки: Великий Любінь
Ім'я: Володимир
Прізвище: Кулеба

Re: Добре там, де нас нема

Повідомлення admin від Вів, 22 липня, 2008 6:32 pm

M!/!P 4yB@ku написав:Ігоре, дуже цікава розповідь! Завжди хотів точно знати - де ж ти поїхав.
Скоро приїдеш, сходимо на пиво, ше шось цікаве розкажеш про життя, роботу.

Дяка.. Сходимо обов'язково. Зберемо всю банду і десь підем. :)

P.S. Модна аватарка. :)
P.P.S. Дуже радий бачити тебе на сайті. :)
P.P.P.S. Було би класно, якби ти відмітився отут
Аватар користувача
admin
Site Admin
 
Повідомл.: 75
З нами з: Суб, 05 квітня, 2008 10:16 am
Звідки: Великий Любінь
Ім'я: Ігор
Прізвище: Помаранський

Re: Добре там, де нас нема

Повідомлення M!/!P 4yB@ku від Сер, 23 липня, 2008 12:05 pm

Ігоре, дивився я на Когалим через Google Earth. Зовсім не малий населений пункт, у вас там навіть свій аеропорт є.
Аватар користувача
M!/!P 4yB@ku
 
Повідомл.: 4
З нами з: Нед, 20 липня, 2008 10:54 pm
Звідки: Великий Любінь
Ім'я: Володимир
Прізвище: Кулеба

Re: Добре там, де нас нема

Повідомлення admin від Сер, 23 липня, 2008 6:25 pm

M!/!P 4yB@ku написав:Ігоре, дивився я на Когалим через Google Earth. Зовсім не малий населений пункт, у вас там навіть свій аеропорт є.

немалий населений пункт? увімкни в Google Earth лінійку і поміряй. :) 2х2.5 км. він менший, ніж Любінь.
хоча насправді, численність населення тут доволі велика, я вже казав як так вийшло.

те, що ти бачиш навколо Когалиму — то доволі обширна промислова зона, ну і невеличке селище збоку (десь як половина Когалиму за площею, але населення там не дуже багато, бо там в основному особняки і бараки).
Аватар користувача
admin
Site Admin
 
Повідомл.: 75
З нами з: Суб, 05 квітня, 2008 10:16 am
Звідки: Великий Любінь
Ім'я: Ігор
Прізвище: Помаранський

Re: Добре там, де нас нема

Повідомлення Natka від Чет, 24 липня, 2008 9:38 pm

Та-а-а-ак. Розумію, шо автоктони писати на форумі бояться (навіт думка не заносит, шо не вміют) і не довідаюсь, чи є де у воду тепер залізти в Любіні. Шо ви там робите, коли дощ ллє, шо не пишете?!.. Нічого, дочекаюсь серпня - поїду і сама все розвідаю :?
Хочу втрутитись до розмови про міста. Пам"ятаєте мультик "Крылья, ноги...хвост!" От так і я: а знаєте, чому район курорту називається Лазєнки? Ну, хто читав історичний нарис про Любінь (сила!) і трохи знає Варшаву, здогадався, що то варшавські "курацьюше" (відпочиваючі) так назвали. А я власне живу у Варшаві недалеко від Лазєнок (видно, любінчуки в цілому світі знайдут щось близьке серцю). Дуже гарний парк, закладений у 17ст. Любомирським і видозмінений Понятовським у 18ст. Щось на кшталт Версалю. Як дивилась старі фотки про Любінь, бачила багато подібного. Шкода, що все минає...

Натка
Natka
 
Повідомл.: 2
З нами з: Нед, 08 червня, 2008 1:23 pm
Звідки: Варшава

Re: Добре там, де нас нема

Повідомлення admin від П'ят, 25 липня, 2008 12:00 am

Natka написав:Та-а-а-ак. Розумію, шо автоктони писати на форумі бояться (навіт думка не заносит, шо не вміют) і не довідаюсь, чи є де у воду тепер залізти в Любіні. Шо ви там робите, коли дощ ллє, шо не пишете?!.. Нічого, дочекаюсь серпня - поїду і сама все розвідаю :?

Ната, донедавна сайт мав більше відвідувачів із Києва, аніж з Любеня зі Львовом разом взятих. :)
До речі, коли саме в серпні ти плануєш бути у Любені? Якщо все буде ОК, то я там буду з 9 по 13 серпня, і потім з 25 серпня десь до 20 вересня, ми перетнемося? =)
Natka написав:Хочу втрутитись до розмови про міста. Пам"ятаєте мультик "Крылья, ноги...хвост!" От так і я: а знаєте, чому район курорту називається Лазєнки? Ну, хто читав історичний нарис про Любінь (сила!) і трохи знає Варшаву, здогадався, що то варшавські "курацьюше" (відпочиваючі) так назвали. А я власне живу у Варшаві недалеко від Лазєнок (видно, любінчуки в цілому світі знайдут щось близьке серцю). Дуже гарний парк, закладений у 17ст. Любомирським і видозмінений Понятовським у 18ст. Щось на кшталт Версалю. Як дивилась старі фотки про Любінь, бачила багато подібного. Шкода, що все минає...

Натка

Фотки парку 17 ст. — в студію! :)
Аватар користувача
admin
Site Admin
 
Повідомл.: 75
З нами з: Суб, 05 квітня, 2008 10:16 am
Звідки: Великий Любінь
Ім'я: Ігор
Прізвище: Помаранський

Re: Добре там, де нас нема

Повідомлення MARIANABMW від Пон, 16 лютого, 2009 8:58 am

В Торонто життя набагато інше ніж в Любені, починаючи з людей. Люди всі дуже привітні і завжди усміхаются, але це все абсолютно не щиро!!в тому і вся проблема. Тут люди навчені відноситися добре один до одного,але не переходити певної межі. Я своіх сусідів незнаю конкретно, завжди усміхаємося один до одного і перекинемося словами в ліфті, а от за сіллю в магазин треба ходити;)
Єдине що тут мені подобаєтся то стабільність життя - знаєш що своє відробиш і зарплата буде, і робота не втікне з-під ніг. Працювати тут треба важко (40 годин в тиждень стабільно), 2 тижні вихідних кожен рік. Все що заробляєтся зразу треба повиплачувати рахунки які ніколи здаєтся не виплачуются.
Студентам приходится платити дорого за науку, при-тому про степендію навіть ніхто не чув...тому коли кажуть що студентські роки найкращі вони явно не про Канаду росказують:)
В підсумках - стабільність тут звичайно є і я рада що маю таку можливість бути тут, але душевно і морально я завжди їду в Любінь відпочити, там де мене всі знають і памятають навіть після стількох років життя на чужині...
Мар'яна
Аватар користувача
MARIANABMW
 
Повідомл.: 12
З нами з: Суб, 03 травня, 2008 3:00 am
Звідки: Великий Любінь/Toronto
Ім'я: Мар'яна
Прізвище: Боднар


Повернутись в Балачка

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей

cron